Jak lepiej zorganizować sobie życie?

Jednym z najchętniej wybieranych kalendarzy są modele biurkowe. Nic w tym dziwnego, gdyż bez względu na to czy jesteśmy w pracy, czy w domu, to właśnie przy biurku spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Dobrze więc, aby to właśnie tam znajdowało się narzędzie ułatwiające organizację codzienności i planowanie przyszłych wydarzeń oraz czynności. Jaki kalendarz biurkowy 2023 wybrać? Co okaże się najistotniejsze przy wyborze tego produktu? 

Najważniejsze informacje

Im kalendarz biurkowy będzie prostszy, tym lepiej. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby zamieścić w nim sporo informacji. Duża i niezapełniona zbędnymi grafikami czy kolorami przestrzeń okaże się zdecydowanie bardziej czytelna od kolorowych i rzucających się w oczy modeli. Kalendarz jest produktem mającym zwiększać naszą efektywność oraz ułatwiającym poruszanie się w ciągu napiętego dnia. Niemniej jednak produkt ten nie będzie działał, jeśli nie wyrobimy w sobie nawyku notowania w nim ważnych i istotnych rzeczy. W skrócie każda rzecz, jaką mamy wykonać w najbliższym czasie, powinna się w takim kalendarzu znaleźć. Zapisujmy w nim również i te wydarzenia, do których pozostało jeszcze sporo czasu, na przykład kilka miesięcy. Dzięki temu nie zapomnimy o tym, że musimy je zrealizować. Co więcej, gdy zależy nam na tym, aby przypominać sobie o nich raz na jakiś czas (bo jest  to wielowarstwowy i złożony projekt wymagający stałej uwagi), wystarczy, że umieścimy w kalendarzu małe przypominajki odliczające, ile jeszcze czasu zostało do realizacji projektu.

Dzień czy tydzień?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie sobie zadasz w trakcie wybierania kalendarza biurkowego, jest to, czy powinien być to model tygodniowy, czy dzienny? Raz jeszcze, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. I tak jeśli masz dużo pracy w danym okresie, wybierz kalendarz dzienny. W przypadku gdy twoja praca opiera się na raczej spokojnym, ale rutynowym i powtarzalnym działaniu, postaw na kalendarz tygodniowy. Dobrze dopasowany produkt ułatwi ci efektywne działanie. 

Posts Tagged with…